Borovničev preliv

cbelca  

član od: 6.9.2004

sporočila: 58

tema odprta - 6. jul 2006 22:27 | ogledi: 12.344 | odgovori: 4

Borovnice zmiksam in dodam nekaj sladkorja in vanilijev sladkor. To prelijem čez vanilijev sladoled, nabrizgam smetano in mnjami kalorij je malo morje :)

Ta sladica je tudi mojim domačim med najljubšimi, pa me zanima, če ima kdo prakso s shranjevanjem takšnih prelivov. Iz skrinje najbrž ne bi bilo ok, pa še samo trajanje odtaljevanja bi bilo predolgo. Mislila sem, da bi preliv malo prevrela in še vročega zaprla v kozarce. Mislite, da bo ok in se ne bo pokvaril?!

veliko se sladkajte,

cbelca

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

6. jul 2006 22:55

v slaščičarni smo imeli tak višnjev preliv ki smo ga imeli zmrznjenga v plastičnih lončkih za žganje - ravno 1 porcija ki smo jih odtajali v mikrovalovni in prelili čez porcije

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

7. jul 2006 4:18

Vzamem jih kar iz skrinje, dam v ponvo, ni treba kaj dosti segrevati, ker kmalu spustijo vodo. Dodam vanilijev sladkor, še malo posladkam, lahko tudi z natrenom in dodam malo gustina. Nastane taka dobra, ravno prav gosta omaka za preliv. S to pripravo nimaš več kot 1o minut dela. LP

cbelca  

član od: 6.9.2004

sporočila: 58

7. jul 2006 13:10

Hvala, danes zvečer se bom lotila shranjevanja, pa bom kar cele po porcijah dala v skrinjo in potem pripravljala omako v ponvi. Kupili smo jih 8 litrov, tako da se bomo kar nekaj časa lahko sladkali :) Sedaj pa grem delati borovničeve palačinke...Te dni smo vsi našminkani z vijolično:) lepo se mejte cbelca p.s. seveda ne bom pozabila tudi na borovničev liker!

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. jul 2006 16:46

borovnice dam v stekleno posodo, dodam sladkor, vse skup pa v mikrovalovko in od časa do časa premešam mljac bannanna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti